Vinguandur Tesatek sisseehitatud akuga

Kirjeldus

See vinguandur on elektrokeemilise elemendi ning sisseehitatud liitiumakuga, mida ei saa vahetada. Nii aku kui elemendi eluiga on normaaltingimustes 10 aastat alates tootmisest. Vinguandur reageerib ainult vinguanduri elemendis olevale vingugaasile ega ole võimeline avastame teisi gaase peale vingugaasi ning ei reageeri temperatuurile.

Anduri esiküljel on ka kolm märgutuld, ülevalt lugedes roheline, punane ja kollane. Roheline tuli vilgub iga 30 sekundi tagant normaalolukorras, kui vingugaasi ei ole, punane tuli vilgub häireolukorras ning kollane tuli vilgub kui anduri element ei ole töökorras ning anduri elueiga on lõppemas. Andurit kasutusele võttes tuleb esmalt eemaldada ülaservest väljaulatuv plastist riba, mis aktiveerib anduri ning aku. Peale riba eemaldamist kõlab üks signaal ning roheline tuli anduril vilgub ühe korra, seejärel vajab andur 90 sekundit aega aktiveerumiseks, selle aja vältel ei tohi vajutada anduril olevat nuppu ning selle aja vältel ei reageeri andur vingugaasile. Peale 90 sekundi möödumist anduri aktiveerimise signaalist tuleb andurit testida.

Vinguanduri esküljel asub anduri ainus nupp, millel on kaks funtsiooni – anduri testimine ning häire vaigistamine. Anduri testimiseks tuleb normaalolekus töövalmis anduri nuppu hoida all vähemalt 5 sekundit, misjärel kõlab häire heli ja punane tuli vilgub, test-häire lõppeb nupu vabastamisel. Häire vaigistamiseks tuleb häire ajal vajutada nuppu ning häire heli vaikib 120 sekundiks – kui selle aja möödudes on vingugaas endiselt anduri elemendis, taastub ka häire heli.

Vinguandurit ei tohi paigaldada:
– Õue.
– Garaaži.
– Väga tolmustesse ruumidesse.
– Väga suure rasva sisaldusega õhuga ruumidesse.
– Väga niisketesse ruumidesse – pesuruumid, leiliruumid jne.
– Kraanikausi, vanni, duššikabiini vahetusse lähedusse või kohale.
– Suletud või vingule raskesti kättesaadavatesse paikadesse (suletud ruumid, kardina tagaune, kapp, kapi alune).
– Suure õhu liikumisega kohtadesse nagu ventilatsiooni avade, puhuri või ahju kubu, uste ja akende lähedusse.
– Küttekehade nagu pliidi, ahju jne. vahetusse lähedusse või kohale.
– Võlvlagede võlvidesse, A-struktuuriga lagede taladele või viillagedele.
– Luminofoorvalugstitest vähem kui 30 cm kaugusele, kuna elektrilised häired võivad põhjustada anduris valehäireid.
– Keskkonda, mille temperatuur on madalam kui +5°C või kõrgem kui +40°C.
– Keskkonda, mille suhteline õhuniiskus on alla 20% või üle 90%.

Kasutusjuhendi leiad siit.